Mainostoimisto Ilme Oy

KEITÄ ME OLEMME?

Ilme on Lahdessa ja Tampereella toimiva markkinointiviestintätoimisto, jonka palveluvalikoimaan kuuluu kaikki, mitä asiakkaamme tarvitsevat erottuakseen kilpailijoistaan. Kaikkiin välineisiin, kaikkiin tarpeisiin, ideasta lopputoteutukseen asti.

Suomen parhaat työpaikat -tutkimuksen mukaan Ilme on Suomen paras markkinointiviestintäalan työpaikka jo kolmatta vuotta. Myös asiakkaamme rakastavat työtämme. Siksi 95 % asiakkaistamme suosittelisi meitä eteenpäin.

AJANKOHTAISTA

NEWS (IN FINNISH)

Uutiset

Ilme hakee kolmea uutta työntekijää

Joko sinä tiedät, mitä teet syksyllä? Ilmeen Lahden toimiston työtään rakastava joukko täydentää rivejään kolmella huipputekijällä. Oletko sinä yksi heistä? ...Lue lisää

Tämä on ilmeisesti markkinointia –seminaari keräsi tuvan täyteen Sibeliustalossa

Ilmeen ja MTV:n järjestämä Tämä on ilmeisesti markkinointia –seminaari keräsi maaliskuun lopussa Sibeliustaloon yli 80 päijäthämäläistä liike-elämän edustajaa kuulemaan markkinoinnin ...Lue lisää

Hyvä työpaikka, parempi tulos

Mainostoimisto Ilme palkittiin ainoana mainostoimistona Suomen Parhaat Työpaikat 2015 –tutkimuksessa jo kolmatta kertaa peräkkäin. Panostus henkilöstöön näkyy myös tuloksessa: päättyneellä ...Lue lisää

Blogi

Uskalla koskettaa

Kun jälkipolvet joskus kirjoittavat mainonnan historiaa, 2010-luku jäänee kansiin ennen kaikkea välineen vuosikymmenenä. Kuten toimitusjohtajamme edellisessä blogikirjoituksessa totesi (ja luetteli), ...

Lue lisää

"Tyytyväiset
työntekijät
tekevät parhaan
tuloksen."

Mikko Eskelinen, toimitusjohtaja

IHMISET

Paras mahdollinen lopputulos syntyy vain aidosta innosta, mielenkiinnosta ja halusta tehdä parhaansa. Niinpä Ilmeessä tyytyväiset työntekijät ovat yhtä tärkeitä kuin tyytyväiset asiakkaat.
Täällä työssään viihtyvät:

Mikko Eskelinen

Mikko Eskelinen
toimitusjohtaja

020 7429 865
mikko@ilme.fi

LinkedIn

Oskari Kariste

Oskari Kariste
hallituksen puheenjohtaja, perustaja

 

oskari@ilme.fi

LinkedIn

Markus Heinonen

Markus Heinonen
suunnittelujohtaja

 

020 7429 854
markus@ilme.fi

LinkedIn

Helena Pihlanen

Helena Pihlanen
talousjohtaja

 

020 7429 859
helena@ilme.fi
LinkedIn

Jaakko Kaminen

Jaakko Kaminen
yksikönjohtaja, Tampere

 

020 7429 857
jaakko@ilme.fi

LinkedIn

Joona Kallinen

Joona Kallinen
yksikönjohtaja, Lahti

 

020 7429 862
joona@ilme.fi

LinkedIn

Tiina Viljanen

Tiina Viljanen
asiakkuusjohtaja

 

020 7429 855
tiina@ilme.fi

LinkedIn

Krista Ahokas

Krista Ahokas
asiakkuusjohtaja

 

020 7488 872
krista@ilme.fi

LinkedIn

Miia Rantalainen

Miia Rantalainen
projektipäällikkö

 

020 7429 856
miia@ilme.fi

LinkedIn

Markus Lehto

Markus Lehto
projektipäällikkö

 

020 7429 864
markus.lehto@ilme.fi

LinkedIn

Jenni Lindström
projektiassistentti

020 7429 850
jenni.lindstrom@ilme.fi

Linkedin

Oskari Uusitalo

Oskari Uusitalo
copywriter

 

040 588 1833
oskari.uusitalo@ilme.fi

Saara Harju

Saara Harju
viestintäsuunnittelija,
copywriter

 

020 7488 871
saara@ilme.fi

LinkedIn

Jenni Hakanen

Jenni Hakanen
senior art director

 

020 7429 861
jenni@ilme.fi

LinkedIn

Antti Toivanen

Antti Toivanen
art director

 

020 7429 858
antti@ilme.fi

LinkedIn

Jarno Järvi

Jarno Järvi
art director

 

020 7429 858
jarno@ilme.fi

LinkedIn

Joni Tarhonen

Joni Tarhonen
art director

 

020 7429 858
joni@ilme.fi

LinkedIn

Antti Hovi

Antti Hovi
art director

 

020 7429 858
antti.hovi@ilme.fi

LinkedIn

Hanna Jokinen

Hanna Jokinen
art director

 

020 7429 867
hanna@ilme.fi

Sami Aalto

Sami Aalto
art director / graafinen suunnittelija

 

020 7429 858
sami@ilme.fi

LinkedIn

Kasper Ojala

Kasper Ojala
art director / graafinen suunnittelija

 

020 7429 861
kasper@ilme.fi

LinkedIn

Tanja Paakkulainen

Tanja Paakkulainen
art director / graafinen suunnittelija

 

020 7429 858
tanja@ilme.fi

LinkedIn

Juha Jukakoski

Juha Jukakoski
graafinen suunnittelija

 

020 7429 858
juha@ilme.fi

LinkedIn

Eveliina Pohja

Eveliina Pohja
tuotanto-AD

 

020 7429 861
eveliina@ilme.fi

LinkedIn

Johanna Palm

Johanna Palm
tuotanto-AD

 

020 7429 858
johanna@ilme.fi

LinkedIn

Toni Eronen

Toni Eronen
multimediasuunnittelija

 

020 7429 863
toni@ilme.fi

LinkedIn

Jani Kinnunen

Jani Kinnunen
digisuunnittelija

 

020 7429 868
jani@ilme.fi

LinkedIn

Heikki Ilvespakka

Heikki Ilvespakka
senior web developer

 

020 7429 861
heikki@ilme.fi

Taila Kilpikoski

Taila Kilpikoski
web developer

 

020 7429 861
taila@ilme.fi

Ilkka Vauhkonen

Ilkka Vauhkonen
webmaster

 

045 125 2321
ilkka@ilme.fi

LinkedIn

OTA MEIHIN YHTEYTTÄ!

Tarvitsetko asiansa osaavan, luovan ja aidosti asiakkaistaan kiinnostuneen mainostoimiston palveluja? Sattuipa hyvin. Ilme on nimittäin juuri sellainen! Ota meihin yhteyttä niin keskustellaan, voisimmeko tarjota juuri sinun tarpeisiisi sopivia markkinoinnin ratkaisuja. Voit ottaa yhteyttä täyttämällä alla olevan lomakkeen, soittamalla tai lähettämällä sähköpostia.

Yhteydenotto

Yhteydenottolomake

Fields marked with an * are required
Lahti
LAHTI p. 020 7429 850
ilme@ilme.fi

Mainostoimisto

Ilme Lahti

Svinhufvudinkatu 23

15110 Lahti

 


Joona Kallinen

yksikönjohtaja

p. 050 350 3010

joona@ilme.fi

 

Tampere
TAMPERE p. 020 7429 861
ilme@ilme.fi

Mainostoimisto

Ilme Tampere

Finlaysoninkatu 2

33210 Tampere

 


Jaakko Kaminen

yksikönjohtaja

p. 020 7429 857

jaakko@ilme.fi

LASKUTUSOSOITE

LASKUTUSOSOITE

Mainostoimisto Ilme Oy

Ostolaskut 5235D

PL 10

57090 VISMA SCAN

Mainostoimisto Ilme Oy, 1608719-8

 

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: FI4415193000103263

Operaattori: Nordea (NDEAFIHH)

Aineistomuoto: Finvoice

REKRY

REKRY

Meillä on aina tarvetta osaajille!

Jos etsit uusia haasteita ja

näkisit itsesi osana Ilmettä,

niin lähetä hakemuksesi osoitteella

rekry.lahti@ilme.fi

rekry.tampere@ilme.fi